Дипломная работа по криминалистике

Студентам-правоведам ВУЗов Украины предлагается дипломная работа по дисциплине “Криминалистика” на тему: “Методика расследования изготовления и сбыта поддельных денег”. На государственном языке, оформленная согласно требованиям Министерства образования и науки Украины, с приложением практических примеров, отраженными графическими изображениями поддельных и настоящих элементов на банкнотах долларов США.

ОБР., тел: 095-728-87-09.

 ЗМІСТ

ВСТУП  4

Розділ 1. Характеристика злочинів пов’язаних з виготовленням та збутом підроблених грошей               6

1.1. Виникнення й еволюція грошей і злочинів, пов’язаних з їх фальшуванням та збутом           6

1.2. Основні елементи захисту сучасних паперових грошей 14

1.3. Криміналістична характеристика злочинів, пов’язаних з виготовленням і збутом підроблених грошей          21

Розділ 2. Організація розслідування злочинів, пов’язаних з виготовленням і збутом підроблених грошей.            33

2.1. Загальна структура розслідування злочинів       33

2.3. Алгоритм слідчих дій при виявленні й розслідуванні злочинів     37

2.3. Планування розслідування злочинів     45

Розділ 3. Особливості тактики проведення деяких слідчих дій у справах про злочини, пов’язані з виготовленням і збутом підроблених грошей. 49

3.1. Тактика допиту           49

3.2. Особливості слідчого огляду   55

3.3. Тактика відтворення обстановки й обставин події            60

3.4. Тактика обшуку          66

3.5. Експертне дослідження грошей             72

ВИСНОВКИ         76

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ  79

 

ВСТУП

Одним з-поміж пріоритетних напрямів боротьби з викоренен­ням негативних проявів у суспільстві є запобігання злочинам, а також їх розкриття та розслідування. Отож підвищується роль юридичних наук, зокрема криміналістики, що, запозичуючи з інших галузей знань різно­манітні прийоми, засоби та методи, розробляє й запроваджує в практику правоохоронних органів аргументовані пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення методик розкриття й розслідування злочинів.

Актуальність даної теми полягає в тому, що серед злочинів, які становлять особливу небезпеку для суспільства, вирізняються злочини, пов’язані з виготовленням і збутом підроблених грошей.

Гроші невипадково привертали та привертають увагу людей протягом багатьох століть, адже вони є неодмінним атрибутом нашого буденного життя, це реальність, без якої сьогодні просто неможливо прожити. Вони вносять у нього особливий ритм, стиль, особливе сприйняття світу, су­спільства та себе в ньому. Про них багато написано людьми різних професій  економістами, філософами, державними діячами, письмен­никами та ін.

Боротьба зі злочинами, пов’язаними з виготовленням і збутом підроб­лених грошей, завжди була одним із пріоритетних напрямків боротьби правоохоронних органів різних держав зі злочинністю. Безсумнівно, наявність в обігу будь-якої країни підроблених грошей неприпустима. Не будучи забезпеченими товаром, вони негативно впливають на товаро­обмін, є чинником інфляції, спричиняють недовіру населення до чинної фінансової системи.

Стрімке впровадження останніми роками нових інформаційних техно­логій, поява нових засобів “малої”, “оперативної” поліграфії, доступність їх використання населенням, поряд з позитивним упливом на розвиток суспільства, сприяє й виникненню нових, а також удосконаленню “старих” способів скоєння злочинів, у яких ці прилади є засобами скоєння злочину. Такі засоби надають можливість підробляти гроші з достатньо високим ступенем зовнішньої подібності до справжніх на перший погляд. І наслідком цього є зростання кількості злочинів, пов’язаних з виготовленням та збутом підроблених грошей різної вартості й належних до різних держав.

Метою даної роботи є аналіз структури розслідування злочинів, пов’язаних з виготовленням і збутом підроблених грошей та розробка алгоритму слідчих дій та оперативно розшукових заходів.

Основними завданнями дипломної роботи є:

–   аналіз загальної структури розслідування злочинів пов’язаних з виготовленням і збутом підроблених грошей;

–   аналіз алгоритм слідчих дій при виявленні й розслідуванні злочинів пов’язаних з виготовленням і збутом підроблених грошей;

–   визначення необхідності планування розслідування злочинів пов’язаних з виготовленням і збутом підроблених грошей;

розробити рекомендації щодо вдосконалення організації слідчих дій при виявленні й розслідуванні злочинів пов’язаних з виготовленням і збутом підроблених грошей.

У різних країнах світу давно дискутується питання про те, чи варто повідомляти громадян про деякі елементи захисту справжніх грошових знаків, а також про появу в грошовому обігові підробок. Позиція Інтер-полу зводиться до визнання доцільності не тільки поліцейських методів боротьби зі злочинами, пов’язаними з виготовленням і збутом підробле­них грошей. Населення, продавці, банківські службовці, касири повинні знати основні захисні властивості грошей. Лише за таких умов фальшивки не будуть знаходити жертв. Хотілося б зазначити, що, на думку експертів з питань дослідження підроблених грошей, сьогодні українські гривні є однією з найбільш захищених валют у світі.

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
 
Статья прочитана 361 раз(a).
 

Еще из этой рубрики:

 

Комментарии к записи "Дипломная работа по криминалистике"

Посмотреть последние комментарии
  1. Дожили….сразу бы и цену написали, позорищеее!!!
    Самим писать, что уже не модно?

Здесь вы можете написать отзыв

* Текст комментария
* Обязательные для заполнения поля

Последние Твитты

Loading

Архивы

Наши партнеры

Читать нас

Связаться с нами

Наши контакты

Тел.      

E-mail   [email protected]